Schneider Electric nagrodzony w konkursie DCS Awards 2021, w kategorii „Wyjątkowy wkład w zrównoważony rozwój i efektywność” oraz wyróżniony nagrodą specjalną.

Schneider Electric, lider cyfrowej transformacji zarządzania energią i automatyki, zwyciężył w kategorii „Wyjątkowy wkład w zrównoważony rozwój i efektywność” w konkursie DCS Awards. Nagroda jest wyrazem uznania za wiodącą rolę w dziedzinie zrównoważonego rozwoju centrów danych oraz za technologie, które pomagają klientom sprostać wymaganiom w zakresie odporności, wydajności i zrównoważonego działania. Schneider Electric otrzymał ponadto nagrodę specjalną w kategorii „Projekt roku w dziedzinie zrównoważonego rozwoju, w obszarze centrów danych” (wspólnie z APT).

 

Wybitny wkład w zrównoważony rozwój i efektywność

Zrównoważony rozwój i efektywność są od dawna w centrum zainteresowania Schneider Electric. Firma może poszczycić się licznymi sukcesami i konsekwentnie wspiera klientów w zmniejszaniu wpływu na środowisko ich krytycznej infrastruktury dzięki zrównoważonym technologiom Green Premium™, innowacyjnym strategiom projektowania i budowania rozwiązań oraz wsparciu działu usług energetycznych i zrównoważonego rozwoju (ESS).

 

Wiodąca w branży oferta rozwiązań sprzętowych i programowych, obejmująca platformę EcoStruxure IT do zarządzania infrastrukturą centrów danych (DCIM), pomaga operatorom uzyskać lepszy wgląd w krytyczne środowisko IT oraz podjąć kroki w celu zmniejszenia zużycia energii i emisji dwutlenku węgla. Zrównoważone rozwiązania w zakresie zasilania awaryjnego, w tym energooszczędne zasilacze awaryjne UPS z serii Galaxy z bateriami litowo-jonowymi, rozdzielnice bez gazu SF6 oraz technologie mikrosieci umożliwiają operatorom spełnienie wymagań w obszarze zrównoważonego rozwoju. Oferują możliwość magazynowania energii i integracji z siecią odnawialnych źródeł energii wykorzystujących wiatr i słońce.

 

W ostatnich latach Schneider Electric opracował strategie, które pomagają operatorom wyjść poza ramy tradycyjnych projektów centrów danych i ograniczyć emisje także w ramach tzw. zakresu trzeciego (obejmującego zarówno bezpośrednie, jak i pośrednie emisje w ramach całego łańcucha wartości). W 2020 roku firma ogłosiła, że przyspiesza realizację swoich korporacyjnych zobowiązań w zakresie zrównoważonego rozwoju i obiecała pomóc klientom zredukować emisję dwutlenku węgla o 800 mln ton do 2025 roku. Do tej pory firma pomogła zredukować emisję CO2 o 319 mln ton.

 

Zakończony szczyt klimatyczny COP26 w Glasgow stanowi szansę dla naszej branży. Tą szansą, która powinna nas zjednoczyć, jest zobowiązanie do osiągnięcia zerowej emisji CO2. Łącząc innowacyjne projekty ze zrównoważonymi technologiami i integrując je zarówno z odnawialnymi źródłami energii, jak i siecią energetyczną, nasz sektor może odegrać kluczową rolę w dążeniu do rozwiązania problemu zagrożenia klimatu. Nagroda DCS Awards stanowi potwierdzenie naszych dotychczasowych starań i jednocześnie powód do dalszej wytężonej pracy – mówi Marc Garner, wiceprezes Pionu Secure Power w Schneider Electric UK&I.

 

Projekt roku w dziedzinie zrównoważonego rozwoju w centrum przetwarzania danych

Firma Schneider Electric wraz z Elite Partners Advanced Power Technology (APT) otrzymała także nagrodę specjalną w kategorii „Projekt roku w dziedzinie zrównoważonego rozwoju, w obszarze centrów danych”. Organizacje zrealizowały projekt cyfrowej transformacji centrum danych dla Rady Miasta

 

 

Jaki hosting dla WordPress? Test hostingów pod WordPress 2021.