SHARP podczas międzynarodowej konferencji SMART 2018 przedstawi wyniki badań dotyczące inteligentnego uczenia się i jaką rolę w usprawnieniu procesu mogą odegrać zintegrowane technologie.
Firma Sharp uczestniczy dzisiaj w SMART 2018, siódmej międzynarodowej konferencji poświęconej inteligentnym miastom, systemom, urządzeniom i technologiom, aby zaprezentować ekspertom z branży i naukowcom korzyści i wartość wynikające z zastosowania inteligentnych technologii w szkołach i organizacjach edukacyjnych. Carlo Alberto Tenchini z Sharp Electronics Italia zaprezentuje wstępne wyniki badań, prowadzonych w ramach współpracy Sharp Italia i Uniwersytetu w Salento. Ich przedmiotem jest rola, jaką w usprawnianiu procesu uczenia się mogą odegrać zintegrowane technologie, takie jak rozwiązania na potrzeby prowadzenia wideokonferencji i tablice interaktywne najnowszej generacji.
Badanie prowadzone jest w czterech gimnazjach we włoskim mieście Modena, zlokalizowanych w odległości około 25 km od siebie. Badanie dotyczy wpływu modelu Inteligentnej Szkoły (Smart School), na który składa się pięć BIG PAD-ów firmy Sharp, oprogramowanie Sharp Anywhere i GoogleSuite na uczniów, nauczycieli i na samo funkcjonowanie szkoły. Już wstępne wyniki sugerują, że nauczyciele znacznie lepiej wykorzystują swój czas i są bardziej dostępni.
Pełne wyniki badania zostaną zaprezentowane we wrześniu w Rzymie podczas konferencji zatytułowanej „Technologia i innowacje dla edukacji: wyzwanie dla nowej generacji szkół”.
„Jesteśmy niezwykle dumni ze współpracy z Uniwersytetem w Salento. Wiemy, że nasza technologia ma olbrzymi potencjał wspierania środowisk inteligentnego uczenia się i doceniamy możliwość skonfrontowania ich z oceną społeczności akademickiej” – komentuje Carlo Alberto Tenchini.
Oferowane przez firmę Sharp i wielokrotnie nagradzane interaktywne monitory BIG PAD zaprojektowano tak, by były łatwe w użyciu, gotowe do pracy w ciągu kilku sekund, i aby pisanie na nich przychodziło użytkownikom naturalne. BIG PAD pozwala również na interakcję z wieloma użytkownikami, dzięki czemu cała klasa może pracować razem na jednym ekranie; zwiększa to prawdopodobieństwo, że omawiane treści przyciągną uwagę wszystkich uczniów i zachęcą ich do uczestnictwa w lekcji.
W ramach badania pięć monitorów interaktywnych Sharp BIG PAD połączono za pomocą Sharp Anywhere, umożliwiając prowadzenie wideokonferencji charakteryzujących się elastycznością połączeń wideo i wykorzystujących technologię chmury obliczeniowej, tym samym eliminując potrzebę korzystania z sali konferencyjnej i specjalistycznego sprzętu audio-wideo.