Siemens otwiera Centrum Obrony Infrastruktury Krytycznej.
Siemens zwiększa swoją globalną ofertę cyberbezpieczeństwa otwierając Centrum Obrony Infrastruktury Krytycznej (CIDC) w miejscowości Fredericton w kanadyjskiej prowincji New Brunswick. Usługi świadczone przez Centrum obejmą m.in. doradztwo, zarządzanie i działalność badawczą, a ich misją będzie zapewnianie bezpiecznego i zrównoważonego rozwoju świata cyfrowego.
Centrum jest pierwszym tego typu obiektem w historii działalności firmy, poświęconym ochronie infrastruktury krytycznej (CIP), skoncentrowanym na urządzeniach przemysłowych (OT). Zespół ekspertów Siemensa będzie odpowiadał na potrzeby w zakresie bezpieczeństwa cybernetycznego i fizycznego Kanady, a także realizował projekty z USA, Europy i Bliskiego Wschodu.
– Cyberataki nasilają się wraz z bezprecedensowym rozwojem cyfryzacji – mówi Faisal Kazi, Prezes i Dyrektor Generalny Siemens Canada. – Siemens rozumie rosnącą potrzebę cyberbezpieczeństwa w związku z czym wzmacniamy naszą obecność w New Brunswick otwierając Centrum Obrony Infrastruktury Krytycznej i koncentrując się na technologii przemysłowej.
Spółka Siemens AG zainicjowała program cyberbezpieczeństwa w 1986 roku i była jedną z pierwszych firm, które promowały holistyczne podejście do zagadnienia. Obecnie Grupa Siemensa prowadzi pięć globalnych centrów bezpieczeństwa i zatrudnia ok. 1300 ekspertów pracujących nad zabezpieczeniem infrastruktury klientów.
– Ścisła współpraca między operatorami obiektów użyteczności publicznej i naukowcami umożliwia tworzenie innowacyjnych metod zapewniających odporność infrastruktury krytycznej na cyberataki – mówi dr Andreas Kind, Wiceprezes ds. Cyberbezpieczeństwa oddziału Siemens Technology.
„Powołanie do życia Centrum Obrony Infrastruktury Krytycznej (CIDC) jest celną odpowiedzią na wyzwania współczesnego świata. Rozwiązania cyfrowe z tego obszaru są dziś obecne praktycznie w każdej branży, w każdym miejscu na świecie. Ich rozwój jest kluczowy dla bezpieczeństwa. Dlatego także Siemens Polska aktywnie współpracuje nad rozwiązaniami dotyczącymi cyberbezpieczeństwa z klientami, których działalność jest związana z infrastrukturą krytyczną naszego kraju. Jednocześnie, mając na uwadze ogromną dynamikę zmian i wyzwań w dziedzinie cyberbezpieczeństwa, stale dostosowujemy nasze usługi i rozwiązania dotyczące bezpieczeństwa cyfrowego dla obecnych i przyszłych klientów firmy.” – komentuje inwestycję Jarosław Pacewicz, Pełnomocnik ds. Cyfryzacji i Bezpieczeństwa Produktów oraz Rozwiązań w Siemens Smart Infrastructure Poland.