Sony zaprezentowało na targach ISE 2022 swoje najnowsze produkty i rozwiązania audiowizualne dla biur, edukacji, handlu oraz do kina domowego.
Firma Sony prezentuje na targach ISE 2022 najnowsze produkty i rozwiązania audiowizualne dla biur, edukacji, handlu oraz do kina domowego. Imponująca oferta na stoisku Sony obejmuje nowy, kompaktowy głośnik do dużych wyświetlaczy *SLS-1A, flagową serię monitorów profesjonalnych BRAVIA® 4K, w tym modele *100″ i 32″, oraz dwa przeznaczone do domu projektory laserowe SXRD o natywnej rozdzielczości 4K *VPL-XW7000ES i *VPL-XW5000ES, których premiera miała miejsce w kwietniu.
Wizyta na stoisku 3E400 w hali 3 będzie okazją do rozmowy ze specjalistami Sony o głównych wyzwaniach i trendach rynkowych, w tym środowiskach pracy i nauki hybrydowej oraz wykorzystaniu zaawansowanych technologii audiowizualnych do poprawy jakości udostępniania treści i pracy zespołowej w biurach, oświacie i handlu. Na gości czekają także dwa wyświetlacze Crystal LED o rozdzielczości Full HD i 4K × 2K, które sprawdzają się przy projektowaniu pojazdów, wirtualnej produkcji, na ekspozycjach handlowych, w pomieszczeniach recepcyjnych i w sektorze rozrywki.
Zwiedzający będą mogli osobiście zapoznać się z najnowszymi produktami i rozwiązaniami, z których część prezentowana jest publicznie pierwszy raz po premierze.
— Miło będzie znów spotkać się ze zwiedzającymi, klientami i partnerami na targach ISE w Barcelonie, by zaprezentować nasze produkty i rozwiązania — mówi Damien Weissenburger, dyrektor działu Sony Professional Displays and Solutions. – Choć wiele z nich miało premierę w ciągu ostatnich 24 miesięcy, będzie to ich pierwsza prezentacja dla tak szerokiej publiczności. Zależy nam, by nasi goście mogli przygotować się na nadejście nowej rzeczywistości w pracy, kształceniu i handlu. Stale opracowujemy nowe sposoby rozbudzania emocji i łączenia ludzi i marek za pomocą obrazów o wysokiej jakości i inteligentnych rozwiązań do współpracy. Mamy nadzieję, że uda nam się w pełni zaprezentować tę wizję gościom naszego stoiska na ISE 2022.
Wypełnianie świata wspaniałymi obrazami
Na stoisku Sony nie zabraknie flagowych monitorów profesjonalnych 4K BRAVIA®, w tym wprowadzonego ostatnio 100-calowego modelu FW-100BZ40J i 32-calowego FW-32BZ30J. Urządzenia te cechuje wysoka jakość obrazu i większa funkcjonalność w biznesie, między innymi w przedsiębiorstwach, hotelach, sklepach oraz obiektach różnej wielkości.
Zapewniają niezrównaną jakość obrazu, a dzięki nowej platformie SoC są wygodniejsze w użyciu. Dają możliwość dostosowania ustawień do konkretnych potrzeb i nową stylistykę, opracowaną specjalnie dla użytkowników profesjonalnych. Sony przygotowało także dwa wyświetlacze Crystal LED o rozdzielczości Full HD i 4K × 2K, na których prezentowane będą wspaniałe, urzekające obrazy. Dzięki wysoko wydajnemu procesorowi obrazu „X1™ for Crystal LED” wyświetlacze te znakomicie sprawdzają się w projektowaniu pojazdów, na ekspozycjach handlowych, w pomieszczeniach recepcyjnych i sektorze rozrywki. Zwiedzający będą mogli na własne oczy przekonać się, jak mocne są wrażenia zapewniane przez wyświetlacze Crystal LED i jak zniewalająco wyglądają na nich obrazy.
Jako uzupełnienie wyświetlaczy Crystal LED i monitorów profesjonalnych 4K BRAVIA® firma Sony wprowadza zaawansowany, aktywny głośnik liniowy SLS-1A. Ten nowy produkt łączy precyzyjnie kontrolowaną emisję i wysoką jakość dźwięku z uniwersalnością podczas instalacji. Doskonale nadaje się do użytku z dużymi wyświetlaczami w biurach, edukacji i handlu.
Prezentowane są również najnowsze, zaawansowane projektory laserowe 3LCD – np. modele VPL-FHZ80 i VPL-FHZ85. Wyróżnia je wysoka jasność (odpowiednio 6000 lm i 7300 lm), wydajność, łatwość instalacji i zaawansowane właściwości funkcjonalne. Produkty te sprawdzą się w różnych zastosowaniach w biurach, edukacji, muzeach i symulatorach rozrywkowych.
Tworzenie możliwości dla firm i zapewnianie prawdziwej elastyczności
Kluczową rolę w spełnianiu potrzeb po pandemii nadal odgrywa platforma Sony TEOS. Wprowadzono w niej ofertę chmurową, nowy interfejs użytkownika oraz rozwiązania do biura hybrydowego. Aby wzbogacić imponujący ekosystem aplikacji do zarządzania miejscem pracy, firma Sony zapowiedziała nową aplikację TEOS Meet. Łączy ona system Connect z aplikacją Employee, umożliwiając bezproblemowe udostępnianie treści. Jest w pełni zgodna z urządzeniami z systemami Android i iOS, a także z platformą Microsoft Teams. Stanowi najnowszy element w ofercie rozwiązań biurowych Sony. Aplikacja TEOS Meet znajdzie się na stoisku Sony. Zwiedzający będą mogli poznać ją podczas pokazu rozwiązań digital signage i rozwiązań do zarządzania salami spotkań.
Nowa era projekcji w domu
W tym roku mija 50 lat, odkąd firma Sony zaczęła dostarczać klientom najwyższej jakości projektory będące źródłem intensywnych przeżyć i rozrywki. W kwietniu 2022 r. w ofercie pojawiły się dwa przeznaczone do domu projektory laserowe SXRD o natywnej rozdzielczości 4K: VPL-XW7000ES i VPL-XW5000ES. Te nowe, kompaktowe modele z najmniejszym na świecie, 0,61-calowym panelem SXRD (3840 × 2160) odznaczają się wysoką rozdzielczością i kontrastem, dzięki czemu tworzą najlepsze warunki do oglądania w domu. Nowy system optyczny o szerokim zakresie dynamiki, najlepszy w tej klasie sprzętu procesor Sony „X1™ Ultimate for projector”, oparty na technologii telewizorów BRAVIA® i zoptymalizowany do użytku w projektorach, oraz jasność 3200 i 2000 lumenów zapewniają nowym produktom pozycję liderów rynku.
Łatwiejszy dostęp do uczelni
Sony stale dostarcza zaawansowane rozwiązania wspomagające nauczanie hybrydowe. Zwiększają one atrakcyjność zajęć, ułatwiają pracę nauczycielom, a studentom pomagają osiągać lepsze wyniki. Jednym z takich rozwiązań jest mikrofon sufitowy z technologią kształtowania wiązki i łączami IP MAS-A100, który pozwala prowadzić wykłady i prezentacje z wolnymi rękami. Rozwiązanie do analizy brzegowej (REA-C1000) pomaga natomiast tworzyć efektowne materiały wideo przy minimalnym zaangażowaniu zasobów. Jego funkcje, takie jak automatyczne wydobywanie pisma odręcznego i nakładanie grafiki komputerowej bez klucza chrominancyjnego, pozwalają wyodrębniać obraz mówcy i nakładać go na dowolne tło. Nie są do tego potrzebne żadne specjalistyczne umiejętności. Rozwiązanie w połączeniu z kamerą PTZ śledzi mówcę na podstawie analizy obrazu co znakomicie sprawdza się w aulach i dużych salach.
Kamery zdalnie sterowane, w tym PTZ (pan-tilt-zoom), łączą wyjątkową jakość obrazu z dużym zoomem i płynnym działaniem. Nowego, kompaktowego głośnika SLS-1A można używać w połączeniu z mikrofonem MAS-A100, by zwiększyć wydajność technologii wzmacniania mowy w klasach i salach wykładowych.