Synthos SA przenosi dane do chmury. Wdrożenie nowego systemu ERP – SAP HANA w chmurze obliczeniowej Polcom.

Synthos, firma z branży chemicznej, dążąc do zwiększenia możliwości produkcyjnych zdecydowała się na wdrożenie nowego systemu ERP – SAP HANA w chmurze obliczeniowej Polcom.

 

Firma posiada 7 zakładów produkcyjnych – zlokalizowanych w Polsce, Czechach, Francji i Holandii – oraz zatrudnia ponad 3 tys. pracowników. Jej strategia opiera się na ciągłym rozwoju innowacyjności i wprowadzaniu nowoczesnych technologii produkcyjnych w przemyśle chemicznym.

 

Zarządzanie przedsiębiorstwem w rozproszonej strukturze jest niemałym wyzwaniem. W ramach  usystematyzowania tego procesu poszukiwaliśmy rozwiązania, które pozwoliłoby na zachowanie odpowiedniej wydajności i zakładało przewidywalny model kosztowy. Ważne też, żeby płynnie działało niezależnie od lokalizacji. Rozwiązaniem dla nas okazał się nowy system SAP HANA w chmurze obliczeniowej Polcom – mówi Dominik Micuła, CIO w Synthos.

 

SAP HANA to jeden z najbardziej zaawansowanych systemów ERP, działający w tzw. „in memory”. Oznacza to, że przetwarzanie danych wykonywane jest w pamięci operacyjnej RAM. To z kolei powoduje wysokie wymagania dla architektury IT oraz konieczność certyfikacji SAP. Stąd konieczne było zastosowanie odpowiedniej infrastruktury, to znaczy cloud computingu.

 

Kluczowym elementem była wiedza Polcom na temat zaprojektowania odpowiedniego środowiska cloudowego, spełniającego restrykcyjne wymogi SAP. Certyfikowane środowisko informatyczne zostało przygotowane zgodnie z wymogami oraz według konkretnych wytycznych projektowych firmy Synthos – mówi Mariusz Juranek, Dyrektor Handlowy w Polcom. W efekcie, wdrożenie systemu opartego na chmurze pozwoliło na usprawnienie w Synthos zarówno procesów biznesowych, jak i przyniosło liczne korzyści związane z jego rozwojem.

 

Cloud computing nie tylko pozwolił odciążyć firmę w kwestii utrzymania i serwisu infrastruktury informatycznej. Zyskaliśmy także wiele cennego czasu, który możemy przeznaczyć na budowanie przewag konkurencyjnych i wsparcie dla biznesu. Rozwiązanie dało nam też wiele miejsca do rozbudowy kompetencji wewnętrznych, kluczowych dla rozwijającego się, innowacyjnego przedsiębiorstwa jakim jesteśmy – dodaje Dominik Micuła.