Szkoły i uczelnie inwestują w rozwiązania IT. W ciągu ostatniego roku zainteresowanie w grupie licencjami na narzędzia chmurowe firmy Microsoft było rekordowo duże, informuje AB S.A.

Szkoły i uczelnie zaczęły nadrabiać cyfrowe zaległości. W ciągu ostatniego roku zainteresowanie w tej grupie licencjami na narzędzia chmurowe firmy Microsoft było rekordowo duże – informuje AB S.A. – największy dystrybutor technologii w Polsce. Wraz z zakupami rośnie też popyt na tzw. usługi wartości dodanej. Wielu nauczycieli i uczniów w ostatnich miesiącach przeszło szkolenia z obsługi aplikacji chmurowych. 

 

W czasie pandemii kluczową rolę w polskiej edukacji odegrał popularny program Microsoft Teams, służący do komunikacji i pracy zespołowej. To on na wiele miesięcy zastąpił tradycyjne klasy i sale wykładowe. Dziś to aplikacja, która skupia w sobie wiele różnych narzędzi chmurowych oferowanych przez amerykańskiego producenta. O popularności tego programu świadczy również fakt, że Microsoft w ostatnim czasie wprowadził do sprzedaży na polskim rynku certyfikowane słuchawki i mikrofon z serii Microsoft Modern, które są dedykowane dla wszystkich użytkowników tego programu.

 

W przypadku nauczycieli Microsoft Teams daje im możliwość poprowadzenia zajęć w ciekawy sposób, a także błyskawicznie sprawdzić wiedzę uczniów, organizując quizy i kartkówki. Aplikacja pozwala również na stały kontakt z rodzicami. To wszystko przy zachowaniu najwyższych norm bezpieczeństwa, bo w modelu chmurowym za aktualizowanie i zabezpieczenie narzędzi odpowiada producent i dostawca rozwiązań, co istotnie wpływa na komfort pracy i obniża koszty. To sprawia, że miasta coraz chętniej doposażają swoje szkoły w nowe technologie. Zainteresowanie oprogramowaniem i sprzętem IT wciąż rośnie.

 

Ten wzrost na rynku udało się osiągnąć głównie dzięki odpowiednio przygotowanej ofercie, a także usługom wdrożeniowym i szkoleniowym. Wystarczył zakup jednej licencji dla nauczyciela, aby cała klasa otrzymała bezpłatne licencje. Pomogliśmy Naszym partnerom wdrożyć zakupione rozwiązania w szkołach i na uczelniach. Nowi użytkownicy U mogli dodatkowo skorzystać z warsztatów, które pozwoliły im lepiej poznać możliwości tych narzędzi. To właśnie wsparcie i wartość dodana, dla wielu klientów jest kluczowa przy podejmowaniu decyzji zakupowych. – podkreśla Sławomir Terlecki, Software Business Unit Manager z AB S.A, największego polskiego dystrybutora sprzętu IT.

 

Jak obsługiwać narzędzia chmurowe

W ciągu ostatniego roku Centrum Kompetencyjne AB S.A tylko dla użytkowników aplikacji Microsoft Teams przygotowało ponad 20 różnego rodzaju bezpłatnych szkoleń i kursów. Działania spotkały się z dużym zainteresowaniem. Wzięło w nich udział blisko 2 tys. osób. Wielu z nich to właśnie nauczyciele i uczniowie.

To był bardzo wymagający projekt zarówno dla nas, jak i samych uczestników. Dla wielu nauczycieli to było nowe doświadczenie. Staraliśmy się nie tylko pokazać, jak bezpiecznie i profesjonalnie pracować zespołowo w aplikacji Microsoft Teams. Ważnym aspektem było też bezpieczeństwo przechowywania danych. Wciąż jesteśmy przyzwyczajeni do zapisywania danych na dysku, które łatwo możemy stracić. Tu mogliśmy w praktyczny sposób pokazać, że dostęp do danych w cyfrowej chmurze może być jeszcze wygodniejszy i bezpieczniejszy. Co ważne, każdy z nas, może wrócić do tych zajęć w dowolnym momencie, bo większość webinariów jest w naszym ogólnodostępnym archiwum na stronie centrum.wyjaśnia Joanna Owczarek, Manager Centrum Kompetencyjnego AB S.A.

Znajomość narzędzi chmurowych z pewnością przyda się każdemu z nas. Według firmy Microsoft do 2022 roku na rynku pojawi się ponad 6 milionów stanowisk wymagających znajomości technologii chmurowych. To oznacza, że zdobyta wiedza, może realnie zwiększyć szanse na znalezienie w przyszłości wymarzonej pracy.

 

 

Huawei podczas tegorocznej edycji Global Mobile Broadband Forum 2021, przedstawił trzy kluczowe trendy, które będą napędzać kolejny etap rozwoju 5G.