Technologia jest wszechobecna, złożona i ciągle się zmienia a użytkownicy końcowi są wymagający. Jak dzięki oprogramowaniu SolarWinds rozwiązać problemy z zarządzaniem infrastrukturą IT.

Technologia jest wszechobecna, złożona i ciągle się zmienia. Użytkownicy końcowi są wymagający, a firmy potrzebują stałego dostępu do stale rozszerzającego się ekosystemu aplikacji i całej infrastruktury. Oczekiwania dotyczące wydajności i dostępności poszczególnych komponentów IT są wysokie, a odpowiedzialność za ich spełnienie spoczywa w całości na barkach dzisiejszych specjalistów ds. technologii.

 

Organizacje, niezależnie od wielkości, zwracają baczną uwagę na koszty ponoszone na zarządzanie i monitorowanie infrastruktury IT. Tradycyjne rozwiązania od dużych rynkowych graczy, jak HP®, IBM®, CISCO® czy CA® często są zbyt zaawansowane, by można je było dopasować do indywidualnych potrzeb organizacji. Nie pomaga również fakt, iż budżety na IT są coraz mniejsze a zespoły administratorów sieci poszukują coraz bardziej ekonomicznych rozwiązań. Na rynku można spotkać również systemy opensource. Są darmowe, ale nie niosą za sobą tylu funkcjonalności, co rozwiązania komercyjne. Ich ogromnym minusem jest również jakiegokolwiek wsparcia. Idealnym rozwiązaniem jest zakup komercyjnego systemu monitorowania infrastruktury oraz aplikacji. Zespoły sieciowe stają bardzo często przed wyzwaniem „jaki wybrać system zarządzania siecią, aby idealnie dopasować go do swoich potrzeb”.

 

Oto kilka wskazówek, którymi powinno się kierować przy wyborze:

  • Zminimalizowanie TCO. Podczas poszukiwań optymalnych systemów należy zwrócić szczególną uwagę na TCO. Obejmuje to zarówno koszty zakupu licencji oraz roczne koszty utrzymania.
  • Proste licencjonowanie. Licencjonowanie omawianych systemów ma tendencję do bycia skomplikowanym, ponadto często zawiera funkcjonalności, które są dodatkowo płatne.
  • Szybka instalacja i wdrożenie. Wiele systemów jest trudnych do implementacji, począwszy od demonstracji, „proof of concept”, zatwierdzania budżetu itd. – często wymaga to pomocy konsultantów bądź kontraktorów.
  • Wydajność i efektywność. Systemy do zarządzania siecią powinny poprawić wydajność organizacji, w wielu przypadkach natomiast okres wdrożenia systemu jest bardzo długi.
  • Modułowość. Klienci powinni mieć możliwość rozszerzać funkcjonalności systemu monitorowania o inne aspekty, takie jak analiza ruchu oraz przepustowości, zarządzanie konfiguracją, monitoring serwerów i aplikacji, monitorowanie VOIP i sieci WAN, czy też zarządzanie adresacją IP.
  • Skalowalność. Skalowalność jest bardzo ważnym czynnikiem dla planowania systemu zarządzania. System powinien mieć możliwość rozpoczęcia licencjonowania od mniejszych poziomów licencji do dowolnej liczby elementów.
  • Niezależność od dostawców. System monitoringu powinien współpracować i monitorować całą infrastrukturę, niezależnie od dostawców poszczególnych komponentów.

 

Dopiero po gruntownej analizie powyższych czynników jesteśmy w stanie dobrać odpowiednie rozwiązanie do realizacji zadań monitoringu czy też zarządzania infrastrukturą. Pozwoli to również na określenie budżetu na prowadzone projekty i nie postawi organizacji przed trudnym kompromisem: cena vs jakość i funkcjonalności. Idealnym rozwiązaniem, który adresuje wszystkie powyższe aspekty, jest oprogramowanie SolarWinds. To wiodący dostawca wydajnego i przystępnego cenowo oprogramowania do zarządzania infrastrukturą IT. Poszczególne produkty dają organizacjom na całym świecie, niezależnie od typu, wielkości i złożoności infrastruktury IT, możliwość monitorowania i zarządzania wydajnością ich środowisk IT, zarówno tych znajdujących się w siedzibie firmy, w chmurze, jak i w modelach hybrydowych.

 

W dzisiejszych czasach monitorowanie sieci i aplikacji to konieczność. Wybór jest prosty, SolarWinds. W razie pytań związanych z oprogramowaniem zachęcamy do kontaktu: solarwinds@bakotech.pl

 

 

https://itreseller.pl/it-reseller-nr-339-2021/