TenderHut liczy na debiut na NewConnect w Q1 2021 r., w następnym kroku – przeprowadzenie emisji akcji na cele rozwojowe przy przechodzeniu na rynek główny GPW.

TenderHut celuje w wejście na NewConnect w I kwartale 2021 r., a w następnym kroku – przeprowadzenie emisji akcji na cele rozwojowe przy przechodzeniu na rynek główny GPW, poinformował prezes Robert Strzelecki.

 

„W I kwartale 2021 r. planujemy wejście na NewConnect bez emisji akcji. Będzie to pierwszy krok w naszym giełdowym życiu. Następnie zakładamy przeprowadzenie oferty związanej z przejściem na rynek główny. Celem oferty byłby rozwój, a szczególnie przejęcia, które są dobrym paliwem do budowania dużej grupy i źródłem wartościowych menedżerów” – powiedział Robert Strzelecki, Prezes ThunderHut podczas GPW Innovation Day.

 

Dodał, że termin przeprowadzenia emisji zależy od ostatecznego czasu trwania procesów najpierw wejścia na „małą giełdę”, a następnie przygotowań do oferty i migracji na rynek główny, ale liczy że odbędzie się ona w przyszłym roku.

 

„Mieliśmy 58% wzrost przychodów w 2019. Zakładamy konserwatywnie, że w tym roku osiągniemy 44 mln zł przychodów i 6 mln zł EBITDA. Mamy nadzieję, że będzie lepiej” – wskazał prezes.

 

Jak zaznaczył, aktualnie kluczowe rynki, gdzie grupa chce się mocno rozwijać to Skandynawia, Wielka Brytania, USA i Japonia.

 

„Cieszy nas docenienie na rynku azjatyckim. Spółka się rozwija, plan dywidendy to kwestia późniejszych lat. Mamy pomysły na rozwój, rozmawiamy o przejęciach w Polsce i za granicą, do czego zachęca pojawiająca się stabilizacja rynkowa po pandemii” – powiedział Strzelecki.

 

Grupa aktywnie inkubuje startupy specjalizujące się w rozwiązaniach digitalizacyjnych. Wśród nich, Holo Labs i GrowUperion pozyskały już środki na rozwój poprzez crowdfunding. Według słów prezesa, spółki te mogą trafić na NewConnect, a startupy grupy mogą trafić docelowo również do notowań na giełdzie w Szwecji.

 

https://itreseller.pl/itrnewintel-labs-podsumowalo-badania-z-kilku-obszarow-zintegrowana-fotonika-komputeryzacja-kwantowa-programowanie-maszynowe-i-uklady-neuromorficzne-brzmi-jak-science-fiction/