TenderHut najszybciej rozwijająca się polska firma technologiczna, z rekordem w rankingu Deloitte Fast 500 EMEA.

Najszybciej rozwijająca się polska firma technologiczna – TenderHut uzyskała 64. miejsce w prestiżowym rankingu Deloitte Fast 500 EMEA. To najwyższa pozycja spośród 17 polskich firm, które zakwalifikowały się do zestawienia. Wynik TenderHut to skok w górę o 336 miejsc w porównaniu z rokiem ubiegłym.

 

Ranking Deloitte Fast 500 skupia najszybciej rozwijające się spółki technologiczne z 18 krajów w regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka). Analiza oparta jest o procentowy wzrost przychodów na przełomie ostatnich czterech lat. Firmy, aby znaleźć się w tym prestiżowym rankingu muszą wykazać się średnim wzrostem przynajmniej o 131%. Grupa Kapitałowa TenderHut uzyskała najlepszy wynik z polskich firm osiągając wzrost przychodów na poziomie 1496%.

 

W tegorocznym rankingu Deloitte Fast 500 EMEA znalazło się 17 spółek znad Wisły – to aż o 8 mniej niż w poprzednim wydaniu. TenderHut został ujęty także we wcześniejszym rankingu Deloitte Technology Fast 50 Central Europe, zajmując najwyższe miejsce wśród wszystkich firm polskich i 7. w generalnym zestawieniu. Ponadto na początku marca tego roku TenderHut został uznany przez brytyjski dziennik Financial Times za jedną z najszybciej rozwijających się firm w Europie (FT1000). Polski lider rozwiązań IT zajął 23. miejsce, notując skok aż o 224. pozycje względem zeszłorocznego zestawienia. Do rankingu Financial Times zakwalifikowały się zaledwie 22 spółki z Polski, spośród których 1. miejsce należy właśnie do TenderHut.

 

Wysokie pozycje w rankingach Deloitte Fast 500 EMEA, Fast 50 CE, a także Financial Times 1000, to wynik konsekwentnie realizowanej przez nas strategii rozwoju. Tempo wzrostu przychodów na poziomie niemal 1500 proc. osiągnęliśmy łącząc zaangażowanie, intensywną pracę i odważną wizję konsekwentnego rozwoju wszystkich spółek Grupy TenderHut. W rankingach Deloitte brano pod uwagę jedynie jednostkowe wyniki spółki TenderHut, a nie wyniki całej grupy. Gdyby analizowano skonsolidowane przychody całej grupy kapitałowej, nasza pozycja w rankingu byłaby jeszcze lepsza – komentuje Robert Strzelecki, prezes zarządu Grupy Kapitałowej TenderHut.Nie boimy się nowych wyzwań i nie zwalniamy tempa działań! Przed nami kolejne rynki, o które zamierzamy powalczyć, w tym niezwykle wymagający rynek chiński, na którym właśnie rozpoczęliśmy ekspansję – dodaje.

 

W 2018 roku grupa wypracowała skonsolidowane przychody na poziomie 23,7 mln złotych, a wartość miesięcznego skonsolidowanego przychodu grupy przekracza aktualnie 3 mln złotych. Szacowane skonsolidowane przychody grupy kapitałowej po 9 miesiącach 2019 roku mają wynieść 27 mln zł.  Firma posiada 7 centrów developerskich w największych polskich miastach,  9 zagranicznych przedstawicielstw w kluczowych światowych centrach technologicznych oraz 3 zagraniczne spółki zależne: w USA, Danii i Chinach.

 

Ranking Deloitte Fast 500 EMEA