Tonny Bao, dyrektor zarządzający Huawei Polska, podczas Huawei eco-Connect Poland 2018, potwierdził że Polska jest dla Huawei coraz ważniejszym rynkiem w obszarze B2B i B2C.
Polska znajduje się w grupie 20 najważniejszych dla koncernu krajów na świecie, gdzie Huawei chce uczestniczyć w rozwoju i budowie cyfrowej infrastruktury – powiedział Tonny Bao, dyrektor zarządzający Huawei Polska podczas spotkania z dziennikarzami w trakcie Huawei eco-Connect Poland 2018. Dotyczy to zarówno rynku urządzeń mobilnych, jak i obszaru nowoczesnych technologii.
– Rynek telekomunikacyjny w Polsce wciąż się rozwija, a Huawei ma na nim silną pozycję. Nasze ambicje są duże, dlatego będziemy nadal intensywnie pracować nad dalszym rozwojem firmy. Liczę też na nowe partnerstwa biznesowe oraz kontrakty – podkreślił Tonny Bao, dyrektor zarządzający Huawei Polska.
Huawei chce umocnić pozycję w Polsce
Huawei Enterprise BG jest siłą napędową rozwoju technologii cyfrowych. Strategia firmy „Platforma+ekosystem” ma na celu zbudowanie stabilnego, bezpiecznego i skutecznego środowiska dla infrastruktury informacyjno-komunikacyjnej (ICT) poprzez ciągłe inwestycje w nowe technologie.
– Nasza strategia zakłada, że na lokalnych rynkach takich jak Polska, podobnie jak w przypadku globalnych działań, tworzymy otwarty ekosystem do współpracy biznesowej, a przez to przyczyniamy się do wzrostu krajowych przedsiębiorstw. Zamierzam kontynuować strategię firmy zakładającą ciągłe inwestycje w nowe technologie takie jak cloud computing, Internet Rzeczy, Big Data, mobilna sieć szerokopasmowa, sztuczna inteligencja czy 5G. Tylko w 2017 roku jako Huawei zainwestowaliśmy w badania i rozwój ponad 11 mld USD. W 2018 roku mamy podobne plany – dodał Tonny Bao.
Huawei od lat współpracuje w Polsce z operatorami telekomunikacyjnymi, takimi jak Polkomtel, Orange, P4, T-mobile oraz Exatel, dostarczając im sprzęt najnowszej generacji, co przyczynia się do modernizacji krajowej infrastruktury telekomunikacyjnej. Ponadto, rozwiązania firmy są również szeroko stosowane w sektorze publicznym. Dowodem na to jest szereg zrealizowanych projektów, m.in. dla PKP Polskich Linii Kolejowych, PKP SA, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Ministerstwa Sprawiedliwości, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, Ministerstwa Kultury oraz Narodowego Funduszu Zdrowia. Huawei wnosi coraz więcej do polskiej transformacji cyfrowej czego przykładem są też projekty realizowane we współpracy z mBank, INEA czy Wirtualną Polską.
Wsparcie dla rozwoju 5G w Polsce
W 2018 r. Huawei chce zainwestować 5 mld CNY w badania i rozwój 5G. Ponadto planuje przeprowadzić komercyjną rozbudowę sieci NB-IoT na dużą skalę na całym świecie i zwiększyć liczbę połączeń NB-IoT do ponad 100 milionów. Co ważne, firma podczas tegorocznych targów Mobile World Congress w Barcelonie zaprezentowała już pełną gamę rozwiązań sieciowych E2E (end-to-end) 5G opartych na standardzie 3GPP. Obejmują one stacje bazowe, sieć rdzeniową i urządzenia brzegowe oraz terminale umożliwiające dostęp do bezprzewodowego szerokopasmowego Internetu. Produkty Huawei są w tym momencie jedynymi dostępnymi w branży ICT rozwiązaniami zapewniającymi możliwość obsługi 5G E2E. Rozwiązania te mają m.in. zapewnić przepustowość dla pobierania danych na poziomie 20 Gbps, czyli 20 razy więcej niż w LTE.
– Chcemy, aby Polska była jednym z europejskich liderów technologii 5G, dlatego przyłączyliśmy się do zainicjowanej przez Ministerstwo Cyfryzacji Strategii 5G dla Polski. Pozwoli to na szeroką współpracę pomiędzy państwem, jednostkami naukowymi i przedsiębiorcami w celu wdrożenia w Polsce sieci piątej generacji. Huawei chce aktywnie w tym uczestniczyć i wspierać rozwój polskiej gospodarki – zaznaczył Tonny Bao.
Huawei eco-Connect Poland
Celem konferencji Huawei, która odbywa się pod hasłem “Leading new ICT. The road to digital transformation” jest szeroka dyskusja z partnerami, klientami oraz przedstawicielami instytucji badawczych nad transformacją cyfrową, zarówno w ujęciu globalnym, jak i krajowym. Prelegentami konferencji są przedstawiciele czołowych firm na rynku ICT takich jak IDC, Intel, SAP, czy NASK.
– Wysokiej jakości narzędzia i rozwiązania z obszaru ICT otwierają możliwość rozwoju oraz wprowadzenia nowych modeli biznesowych, nieosiągalnych wcześniej przy wykorzystaniu tradycyjnych metod. Dlatego stawiamy na szeroko zakrojoną współpracę, zarówno z administracją publiczną, jak i prywatnymi firmami. Pozawala to każdej ze stron osiągać sukcesy w dziedzinie cyfrowej transformacji, która dzieje się już teraz, na naszych oczach, co kształtuje wizję inteligentnego oraz nowoczesnego świata. W związku z transformacją cyfrową zmienia się wszystko – zarówno biznes, jak i życie zwykłych ludzi. Wsłuchując się w głos otoczenia przy okazji takich wydarzeń jak Huawei eco-Connect Poland jesteśmy w stanie lepiej zrozumieć wynikające z niej potrzeby. Na tej podstawie tworzymy rozwiązania dla różnych branż, które wspomagają ich dalszy rozwój, a także całą gospodarkę – podsumował dyrektor zarządzający Huawei Polska.