Usługi CloudHosting nazwa.pl, dzięki najnowszym macierzom dyskowym firmy Western Digital, po raz kolejny zyskały na szybkości działania.
Usługi CloudHosting nazwa.pl, dzięki najnowszym macierzom dyskowym firmy Western Digital, po raz kolejny zyskały na szybkości działania. Dane zapisywane i odczytywane są z prędkością do 50 GB na sekundę. Nowe macierze przyspieszyły działanie sklepów, WordPressa oraz wielu wymagających aplikacji instalowanych przez naszych Klientów.
Powszechnie wiadomo, że w nazwa.pl bardzo często modernizujemy nasze serwery, aby strony WWW naszych Klientów mogły działać z maksymalną szybkością, wykorzystując najszybszy na rynku sprzęt. W ramach platformy hostingowej korzystamy z procesorów Intel Xeon działających z wysokim taktowaniem 5 GHz, dysków SSD z interfejsem NVMe, a na bazach danych nawet z najdroższych na rynku dysków Intel Optane z technologią 3D XPoint. Wszystko po to, aby hosting w nazwa.pl był najszybszy w Polsce!
Nowe macierze przyspieszają klastry serwerów
Usługi nazwa.pl świadczone są w technologii chmury internetowej, co oznacza, że dane nie są zapisywane lokalnie na dyskach zamontowanych w serwerach, ale umieszczone na macierzach dyskowych udostępniających im dane. Daje to wiele korzyści w postaci dużo większej wydajności i skalowalności. Obsługa każdego serwisu WWW zawsze przełączana jest do najmniej obciążonego serwera w klastrze. Wyklucza to występowanie przeciążeń i zapewnia gwarantowane parametry dostępności CPU i pamięci RAM.
Najnowsze macierze dyskowe, korzystające z dysków wykonanych w technologii 3D TLC NAND flash memory, zapewniają wydajność na poziomie 50 GB oraz 10 milionów IOPS na sekundę. Tak duża szybkość wykonywania operacji, połączona z zaledwie 26 mikrosekundami potrzebnymi do zapisania danych na dyskach, pozwala na zapewnienie błyskawicznej obsługi dla nawet najbardziej wymagających aplikacji lub po prostu dla takich, które przygotowane są w mało optymalny sposób.
Ekologia to nasz priorytet
Najnowsze macierze, oprócz dużo większej wydajności i szybkości działania, zapewniają również mniejsze zużycie energii elektrycznej, ograniczając w ten sposób zanieczyszczenie środowiska. Pamiętając o ekologii, trzeba wspomnieć, że dotychczas używane systemy dyskowe również znajdą miejsce w naszej infrastrukturze. Chcemy, aby mogły być nadal wykorzystywane do przechowywania danych usług, które nie wymagają tak wyśrubowanych parametrów, jak obsługa serwisów WWW. Wierzymy, że rotacja systemów dyskowych, w ramach naszej infrastruktury, przyniesie przede wszystkim korzyści dla środowiska naturalnego. Przydatnych jeszcze urządzeń nie trzeba będzie kierować do elektrośmieci i kupować w ich miejsce nowego sprzętu, do wytworzenia którego konieczne byłoby wyemitowanie do atmosfery szkodliwych gazów cieplarnianych.