Veeam przedstawia plan rozwoju i ogłasza zajęcie współdzielonego pierwszego miejsca w rankingu dostawców rozwiązań ochrony danych.
Veeam, lider rynku nowoczesnej ochrony danych, w tym rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, odzyskiwania danych i zarządzania nimi, otworzył dziś swoją coroczną konferencję VeeamON 2022, poświęconą nowoczesnej ochronie danych. Wydarzenie, odbywające się w formie hybrydowej, zapewni wartościowe doświadczenie dla prawie 45 tys. uczestników z całego świata.
Podczas konferencji zostanie zaprezentowana wizja firmy w zakresie ochrony danych w środowiskach chmurowych, wirtualnych, fizycznych, SaaS i Kubernetes. W sesjach przewodnich wezmą udział przedstawiciele kadry zarządzającej Veeam – w tym nowy dyrektor generalny Anand Eswaran oraz Danny Allan, dyrektor techniczny i wiceprezes ds. strategii produktowej. Wystąpią także prelegenci z firm HBC czy KASIKORN Business-Technology Group (KBTG) oraz inni goście, którzy podzielą się doświadczeniami pomagającymi wzmocnić ochronę danych klientów i ich partnerów.
– To wielka przyjemność móc spotkać się osobiście na VeeamON 2022, po raz pierwszy od sesji w Miami w 2019 roku – podkreśla Anand Eswaran, dyrektor generalny (CEO) w firmie Veeam. – Chociaż w ciągu ostatnich kilku lat przyzwyczailiśmy się do spotkań wirtualnych, nic nie zastąpi rozmowy twarzą w twarz. Na konferencji VeeamON 2022 nie tylko dzielimy się naszą wizją przyszłości ochrony danych, ale także świętujemy fakt, że Veeam jest obecnie liderem na rynku dostawców rozwiązań ochrony danych. W pierwszym kwartale 2022 roku odnotowaliśmy 25% wzrost rocznych przychodów powtarzalnych (ARR) znacznie rozwinęły się też nasze rozwiązania związane z chmurą, usługami w modelu SaaS i Kubernetesem. Trendy w branży IT stawiają przed nami wiele wyzwań, takich jak zagrożenie atakami ransomware czy upowszechnianie się architektury bazującej na chmurze. Jednak jako społeczność zjednoczyliśmy się, aby dostarczać klientom najbardziej solidne rozwiązania.
W ciągu ostatniego roku Veeam zaprezentował ponad 30 aktualizacji produktów, w tym Veeam Backup & Replication v11a, która obejmuje rozwiązania chmurowe do ochrony danych w AWS, Azure i Google Cloud. Dzięki tym innowacjom firma osiągnęła rekordowy wynik w roku finansowym 2021, odnotowując wzrost rocznych przychodów powtarzalnych (ARR) o 27%. Wzrost Veeam Backup for Microsoft 365 business był szybszy niż oczekiwano i wyniósł 73% rok do roku, a wzrost Veeam Availability Suite przekroczył 36% rok do roku. W I kwartale 2022 roku firma odnotowała 25% wzrost ARR w ujęciu rok do roku oraz 78% wzrost w obszarze subskrypcji.
Dzięki konsekwentnym działaniom, w drugiej połowie 2021 roku Veeam został jedną z dwóch firm notowanych na pierwszym miejscu na świecie w rankingu IDC, dotyczącym rynku ochrony i odzyskiwania danych. W najnowszym raporcie IDC Software Tracker za drugą połowę 2021 r. Veeam odnotował najszybszy wzrost przychodów wśród pięciu największych dostawców na rynku, a także w porównaniu z łącznymi wynikami wszystkich dostawców ujętych w raporcie oraz ogólną średnią rynkową. Wzrost Veeam w ujęciu rok do roku był ponad dwukrotnie wyższy niż w przypadku pięciu największych konkurentów na rynku.
– Być numerem jeden na rynku to ogromne osiągnięcie nie tylko dla firmy Veeam, ale także dla całego ekosystemu naszych partnerów i klientów, dlatego chcielibyśmy im podziękować – dodaje Anand Eswaran. – Zespół Veeam dokłada wszelkich starań, aby wspierać sukcesy klientów i bardzo nas cieszy, że te starania zostały docenione. Podczas VeeamON 2022 uczestnicy mogą się dowiedzieć jakie innowacje i działania planuje firma w tym roku, aby pomagać klientom zwiększać wydajność i sprawność działania biznesu, chronić dane niezależnie od miejsca ich przechowywania oraz zapewnić dobre przygotowanie do kolejnego etapu cyfrowej transformacji.
Na konferencji VeeamON 2022 firma opublikuje również wyniki swojego raportu na temat oprogramowania ransomware. Niezależne badanie przeprowadzone wśród ponad 1000 liderów branży IT, którzy doświadczyli cyberataku wykazało, że średnio 47% firmowych danych jest szyfrowane przez przestępców, jednak tylko 69% z nich można odzyskać. Raport wskazuje także, że zapłacenie okupu nie daje pewności, że dane zostaną odzyskane – 94% przestępców w trakcie ataku próbuje zniszczyć repozytoria kopii zapasowych. Ponad połowa firm przyznaje, że ich protokoły cyberbezpieczeństwa wymagają przeglądu lub znacznego ulepszenia, aby zapewniać ochronę przed rosnącymi zagrożeniami. W 2021 roku tylko 19% firm było w stanie odzyskać swoje dane bez płacenia okupu. Veeam koncentruje się na pomocy pozostałym 81% przedsiębiorstw w osiągnięciu tego samego celu w przyszłości.
Społeczność jest centralnym elementem konferencji VeeamON 2022. Firma skupia się na dzieleniu się wiedzą z klientami i partnerami. Angażuje się też w działania na rzecz przyszłego pokolenia specjalistów IT, wspierając organizację Girls Who Code. Uczestnicy VeeamON, zarówno biorący w niej udział wirtualnie, jak i osobiście, mogą pomóc w niwelowaniu różnic między kobietami i mężczyznami w branży technologicznej. Zaangażowanie można pokazać w specjalnej foto-budce, robiąc zdjęcia lub nagrywając film, a także wspierając organizację Girls Who Code, na rzecz której Veeam przekaże darowiznę.
– W Girls Who Code rozumiemy, że nie wystarczy rozbudzać w kobietach pasji do informatyki. Musimy także stworzyć ścieżki, które zapewnią im równy dostęp do możliwości, dzięki którym ich zainteresowania przerodzą się w lukratywną karierę – zauważa Tarika Barrett, dyrektor generalna Girls Who Code. – Jesteśmy wdzięczni za współpracę z firmą Veeam, ponieważ wspólnie staramy się zniwelować różnice między płciami w branży technologicznej, wyrównać szanse najbardziej marginalizowanych studentów i stworzyć warunki do integracji kadry technicznej, która będzie reprezentować różnorodność świata, w którym żyjemy.
Rejestracja na konferencję VeeamON 2022 jest nadal otwarta dla uczestników wirtualnych.