Veeam publikuje najlepsze w dziesięcioletniej historii wyniki roczne – łączne przychody w wysokości 827 mln dol., wzrost o 36 proc. rok do roku.

Veeam® Software, innowacyjny dostawca rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise™),  ogłosił wyniki najlepszego roku w dziesięcioletniej historii firmy. Veeam przekroczył oczekiwania, uzyskując w 2017 r. łączne przychody z zamówień w wysokości 827 mln dol., co oznacza wzrost o 36 proc. rok do roku. Tak konsekwentny wzrost można przypisać nieustannym innowacjom firmy, dzięki którym przedsiębiorstwa każdej wielkości mogą uczynić jej rozwiązania faktyczną platformą do zapewniania dostępności środowisk wirtualnych, chmurowych i fizycznych.

 

  • Wzrost o 36 proc. rok do roku, 500-procentowy roczny wzrost transakcji o wartości ponad 1 mln dol. oraz rekordowy czwarty kwartał 2017 r. z przychodami w wysokości 299 mln dol. (48 proc. wzrostu rok do roku) oznaczają, że firma jest bliska zostania producentem oprogramowania o obrotach większych niż miliard dolarów
  • 62-procentowy wzrost przychodów z transakcji z klientami korporacyjnymi
  • Firma ma już 282 tysiące klientów i zdobywa wielu nowych, w tym takie marki, jak The Ameritas Life Insurance Company, BankservAfrica, Follett, LLC, SkullCandy, Bupa Dental i Industrial Scientific
  • Ponad 100 mln dol., czyli 19 proc. łącznych przychodów z zamówień, pochodziło z partnerstw strategicznych
  • Firma ulepsza wsparcie dla środowisk wirtualnych, fizycznych i chmurowych, wydając Veeam Availability Suite 9.5 Update 3, aby umożliwić przedsiębiorstwom rezygnację ze skomplikowanych, kosztownych, tradycyjnych rozwiązań do backupu
  • Sprzedaż Veeam Availability Suite wzrosła o 48 proc. w 2017 r.

 

„Organizacje z całego świata zmagają się z lawinowo rosnącą ilością danych, a potrzeba zapewnienia dostępności danych i aplikacji w złożonym, wielochmurowym środowisku jest większa, niż kiedykolwiek przedtem” – powiedział Peter McKay, dyrektor generalny i prezes Veeam. – „Odnosiliśmy dalsze sukcesy w segmencie przedsiębiorstw średniej wielkości, jednocześnie kontynuując ekspansję na rynku korporacyjnym, który ma kluczowe znaczenie w przyszłych planach firmy. Veeam nadal rośnie w dwucyfrowym tempie, podczas gdy konkurenci oferujący tradycyjne rozwiązania odnotowują spadki. Nasza dynamika wzrostu i umiejętność zapewniania dostępności dowolnej aplikacji i dowolnych danych w każdej chmurze sprawia, że do końca 2018 r. mamy dużą szansę zostać firmą software’ową o obrotach przekraczających miliard dolarów. Podczas mojego pierwszego pełnego roku obrachunkowego w firmie poczyniliśmy wiele odważnych kroków, jeśli chodzi o orientację rynkową, partnerstwa i strukturę organizacyjną, i wszystkie okazały się trafne. Aby odnieść sukces, trzeba być gotowym do podejmowania ryzyka i kluczowych decyzji. W 2017 r., a zwłaszcza w czwartym kwartale, realizowaliśmy nasze plany ekspansji, żeby do końca 2018 r. zostać firmą o przychodach przekraczających miliard dolarów, a wyniki mówią same za siebie. Wzmocniliśmy relacje z kluczowymi partnerami, takimi jak HPE, Cisco i NetApp, którzy przynieśli nam ponad 100 mln dol. przychodu z zamówień. Zatrudniliśmy doświadczonych ludzi w zespołach na całym świecie, a wszystko to przyczyniło się do naszego zdumiewającego sukcesu.”

 

Najważniejsze wydarzenia w 2017 r.

  • W 2017 r. Veeam zawarł więcej transakcji o wartości ponad 500 tys. dol., niż łącznie w ciągu sześciu poprzednich lat, uzyskując 62-procentowy wzrost rok do roku w kategorii dużych transakcji korporacyjnych[i] oraz 500-procentowy roczny wzrost transakcji o wartości ponad 1 mln dol. Klientami Veeam jest 57 proc. przedsiębiorstw z listy Forbes Global 2000 i 74 proc. z listy Fortune 500.
  • Veeam ma 282 tys. klientów i co miesiąc zdobywa średnio 4000 nowych. Do nowych klientów zdobytych w tym roku należy m.in. The Ameritas Life Insurance Company, dostawca produktów oraz usług finansowych i ubezpieczeniowych, BankservAfrica, największa zautomatyzowana izba rozliczeniowa (ACH) oraz operator systemu płatności w Afryce, Follett, LLC, branżowy lider w dziedzinie projektowania oraz wytwarzania urządzeń mrożących i chłodzących, SkullCandy, globalna marka systemów audio oraz Industrial Scientific, czołowy globalny dostawca przenośnych detektorów gazu i usług detekcji gazu.
  • Firma zbudowała najbardziej kompleksową, jednolitą platformę do ochrony i zapewniania dostępności danych, wydając Veeam Backup for Microsoft Office 365, Veeam Agent, Veeam Availability Console oraz Veeam Availability Suite 9.5 Update 3 ze zintegrowanym zarządzaniem agentami – co umożliwia ochronę dowolnej aplikacji i dowolnych danych w każdej chmurze.
  • Przez dziewięć kwartałów z rzędu najszybciej rosnącym segmentem działalności Veeam była chmura. W 2017 r. firma odnotowała 50-procentowy wzrost swojego biznesu chmurowego. Wzrost zamówień chmurowych o 57 proc. w czwartym kwartale oraz ponad 1,1 mln maszyn wirtualnych chronionych przez usługi chmurowe partnerów Veeam Cloud & Service Provider (VCSP) oznacza, że sprzedaż rozwiązań w chmurze rozwija się coraz bardziej dynamicznie. Veeam ma niemal 18 tys. partnerów VCSP, a w 2017 r. usługi zaczęło świadczyć 1200 nowych dostawców.
  • Firma Gartner, Inc. drugi rok z rzędu umieściła Veeam w kwadrancie liderów w lipcowym raporcie 2017 Magic Quadrant for Data Center Backup and Recovery Solutions. Firma poprawiła swoją pozycję w kwadrancie liderów pod względem kompletności wizji i zdolności do jej realizacji.
  • Veeam znalazł się w rankingu Forbes 2017 Cloud 100, rankingu 100 największych prywatnych firm chmurowych na świecie publikowanym przez Forbes we współpracy Bessemer Venture Partners.
  • W 2017 r. Veeam zatrudnił ponad 1000 pracowników i zainwestował znaczne środki w budowanie najlepszego personelu w branży. „Rozumiemy, jak ważny jest zespół Veeam. Musimy edukować naszych ludzi, aby rozwijali się w tym samym tempie, co firma” – dodał McKay. – „W 2018 r. pracownicy będą jednym z naszych priorytetów. Obecnie oferujemy ponad 150 kursów szkoleniowych online i powiększyliśmy zespół wsparcia pracowniczego o 24 proc. w ciągu minionych 12 miesięcy, aby skuteczniej rozwijać talenty obecnych pracowników, zatrzymać najlepszych ludzi i rekrutować kandydatów dysponujących umiejętnościami, które będą użyteczne w następnej fazie rozwoju Veeam, kiedy staniemy się firmą o obrotach przekraczających miliard dolarów”.

 

Współpraca z partnerami w 2017 r.

  • Sfinalizowano ponad 1000 wspólnych transakcji Veeam i HPE w rezultacie przystąpienia Veeam do programu HPE Complete, który umożliwia klientom nabywanie kompletnych rozwiązań HPE i Veeam bezpośrednio od firmy HPE i jej resellerów.
  • Firma Cisco dodała rozwiązania Veeam do swojego globalnego cennika, co ułatwia partnerom składanie ofert na rozwiązania Veeam i Cisco dla centrów danych, konfigurowanie ich z poziomu jednego systemu zamówień oraz zapewnianie klientom prostszego sposobu nabywania wspólnych rozwiązań. Veeam otrzymał nagrodę Cisco Partner Summit Global dla Partnera Roku 2017 w kategorii niezależnych producentów oprogramowania (Independent Software Vendor, ISV).
  • Veeam rozszerzył sojusz z NetApp od integracji produktu do pełnej umowy upoważniającej do odsprzedaży, która obejmuje rozwiązania NetApp Data Fabric. Uwzględnienie Veeam w globalnym cenniku NetApp pozwala klientom NetApp nabywać kompletne rozwiązania Veeam i NetApp bezpośrednio od firmy NetApp i jej resellerów w ramach jednej transakcji.
  • Veeam rozszerzył partnerstwa z dostawcami rozwiązań korporacyjnych, m.in. poprzez integracje z IBM Cloud, VMware (zapowiadając Veeam Availability Suite dla VMware Cloud w AWS), Pure Storage, Nutanix i N2WS.
  • Veeam poszerzył wsparcie dla systemów IBM AIX i Oracle Solaris poprzez partnerstwo technologiczne z Cristie Software, umożliwiając przedsiębiorstwom przyspieszenie transformacji cyfrowej dzięki jednej kompleksowej platformie dostępności dla fizycznych, wirtualnych i chmurowych obciążeń roboczych.

 

Najważniejsze wydarzenia w 4. kwartale 2017 r.

  • W 4. kwartale łączne przychody z zamówień zwiększyły się o ponad 48 proc. rok do roku, co oznacza, że Veeam odnotował 38. z rzędu kwartał dwucyfrowego wzrostu przychodów z zamówień.
  • Rozwiązania Veeam chronią obecnie ponad 16,3 mln maszyn wirtualnych, w tym ponad milion dodanych tylko w 4. kwartale.
  • Wraz z wydaniem Veeam Availability Suite 9.5 U3 Veeam obecnie oferuje kompletne rozwiązanie dostępności dla wirtualnych, chmurowych i fizycznych obciążeń roboczych. Najnowsze wydanie oferuje rozszerzoną ochronę VMware vSphere i Microsoft Hyper-V, zapewniając najwyższą dostępność dowolnej aplikacji i dowolnych danych w każdej chmurze. Do innych ważnych produktów wydanych w 2017 r. należały: Veeam Availability Console™, bezpłatna konsola administracyjna dla partnerów świadczących usługi oparte na rozwiązaniach Veeam, takie jak Backup as a Service (BaaS) i Disaster Recovery as a service (DRaaS), która pozwala efektywniej zarządzać, monitorować i rozliczać te usługi, oraz Backup for Office 365 1.5 z architekturą obsługującą wielu dzierżawców, umożliwiającą ochronę większych wdrożeń Office 365 z wykorzystaniem jednej instalacji, a jednocześnie pozwalającą partnerom VCSP świadczenie usług backupu Office 365.

 

Rozpoczęły się już zapisy na VeeamON 2018, czołową światową konferencję poświęconą dostępności, która odbędzie się w dniach 14 – 16 maja 2018 r. w Chicago (Illinois). W konferencji VeeamON 2017 w Nowym Orleanie (Luizjana) oraz w regionalnych imprezach VeeamON Forum organizowanych na całym świecie wzięło udział ponad 10 000 klientów, partnerów i opiniodawców.

 

„Klienci korporacyjni rozważają nowe strategie IT na kolejną dekadę, a Veeam pomaga przeprowadzić zmiany, umożliwiając realizację strategii wielochmurowych, wspierając aplikacje tradycyjne i chmurowe oraz zapewniając rozszerzalną, inteligentną platformę do interpretowania i porządkowania danych. Fenomenalny rozwój firmy w ciągu ostatnich kilku lat sygnalizuje duże zainteresowanie klientów najlepszymi technologiami, które pomagają zarządzać istniejącymi zasobami, a jednocześnie wspierają nowe inicjatywy cyfrowe, informatyczne i aplikacyjne” – powiedziała Laura DuBois, wiceprezes w firmie badawczej IDC.