Vertiv rozszerza ofertę o energooszczędny, skalowalny zasilacz UPS do zastosowań w infrastrukturze brzegowej i środowiskach średniej wielkości

Vertiv, globalny dostawca krytycznej infrastruktury cyfrowej oraz rozwiązań zapewniających ciągłość jej działania, wprowadził do oferty systemów zasilania awaryjnego (UPS) nowe energooszczędne i skalowalne rozwiązanie Vertiv Liebert APM2. Jest ono kompatybilne z akumulatorami litowo-jonowymi (Li-Ion) i VRLA oraz charakteryzuje się kompaktową konstrukcją, którą można skalować od 30 kW do 600 kW w ramach jednego urządzenia. Zasilacz ten zapewnia znaczną oszczędność energii w porównaniu z mniej wydajnymi alternatywnymi rozwiązaniami, a także może współpracować z maksymalnie czterema kompatybilnymi jednostkami, w celu uzyskania dodatkowej wydajności lub nadmiarowości. Liebert APM2 to system UPS z certyfikatem CE, dostępny w wersji 400 V w Europie, na Bliskim Wschodzie, w Afryce, Ameryce Łacińskiej oraz Azji, w tym w Indiach i Chinach.

Aby zaspokoić rosnące zapotrzebowanie na energię w infrastrukturze brzegowej, a także rozwiązać problemy z ograniczoną przestrzenią, typowe dla takich miejsc, Liebert APM2 zapewnia większą moc wyjściową na mniejszej powierzchni niż rozwiązania o podobnej wydajności, a także poprzedni model – Liebert APM (APM2 wymaga o 45% mniej miejsca). Urządzenia te mogą być instalowane w rzędzie, w pomieszczeniu, przy ścianie lub obok siebie, co zapewnia większą elastyczność zastosowań.

 

Vertiv stworzył Liebert APM2 w odpowiedzi na zapotrzebowanie na kompaktowy i wydajny produkt, który zapewnia niezawodną jakość i dostępność zasilania na brzegu sieci – powiedział Kyle Keeper, starszy wiceprezes ds. globalnego rynku urządzeń zasilających prądem przemiennym w Vertiv. – Ten UPS to najnowocześniejsze rozwiązanie Vertiv do obsługi rosnących potrzeb związanych z infrastrukturą zasilania, które można wdrażać bez konieczności całkowitej przebudowy systemu.

 

Liebert APM2 działa z wysoką sprawnością energetyczną we wszystkich trybach. Wynosi ona do 97,5% w trybie podwójnej konwersji, do 98,8% podczas pracy w trybie Dynamic online (gdy jest on aktywny energia pobierana jest przez bypass, zaś falownik wykorzystywany jest do zapewnienia zbalansowanego napięcia na wyjściu i działa jako aktywny filtr) oraz do 99% podczas pracy w trybie ekonomicznym, w którym wykorzystywana jest linia bypass, jeśli na wejściu panują stabilne warunki co do parametrów sieci energetycznej.

Wszystkie te tryby są zautomatyzowane według parametrów bazujących na preferencjach użytkownika. Funkcja inteligentnego łączenia równoległego w Liebert APM2 ułatwia podział obciążenia między wiele modułów mocy, nawet w przypadku zastosowania kilku jednostek. Umożliwia to zrównoważony czas ich pracy oraz zapewnia automatyczne przełączanie awaryjne w celu zwiększenia dostępności systemu. Wykazano również, że inteligentna praca równoległa przyczynia się do zwiększenia efektywności energetycznej.

 

Vertiv wprowadził w Liebert APM2 i innych urządzeniach UPS usprawnienia, które poprawiają wydajność operacyjną oraz mogą przyczynić się do zmniejszenia współczynnika PUE centrum danych, przy jednoczesnym utrzymaniu wysokiej dostępności systemu – powiedział Giovanni Zanei, starszy dyrektor ds. globalnej oferty rozwiązań zasilających prądem przemiennym i lider biznesowy na region EMEA w Vertiv. W szczególności funkcja Dynamic Online, zbudowana na niezawodnej globalnej platformie uruchomionej w 2018 roku, zwiększa i tak już imponującą wydajność zasilaczy UPS oraz została doceniona przez klientów dbających o energię i dostępność, w tym przez wiele firm świadczących usługi kolokacji.

 

Modułowa architektura urządzenia Liebert APM2 pozwala na łatwy dostęp od frontu do wymiennych komponentów oraz zapewnia wymieniane podczas pracy bloki konstrukcyjne, które optymalizują średni czas naprawy (MTTR) do mniej niż 30 minut. W ramach usługi Vertiv Life dostępna jest opcja zdalnego monitorowania i diagnozowania stanu sprzętu, z raportowaniem w celu śledzenia wydajności UPS.

 

Grupa ALSO bez tajemnic! O licznych aspektach funkcjonowania w biznesie dystrybucyjnym i projektach IT rozmawiamy z managementem ALSO i S4E