Vertiv wybrany przez Uniwersytet w Pizie do rozbudowy infrastruktury centrum danych

Uniwersytet w Pizie we Włoszech wybrał Vertiv do pomocy w rozbudowie istniejącej infrastruktury centrum danych. Vertiv dostarczy krytyczne systemy zasilania i chłodzenia, w tym sprzęt do chłodzenia cieczą, aby umożliwić uniwersytetowi wdrożenie wysokowydajnych systemów obliczeniowych (HPC) i obciążeń sztucznej inteligencji (AI).

Uniwersytet posiada już trzy centra danych, które wspierają jego działalność. W 2016 roku uruchomił projekt nowego „Green Data Centre”, dla którego Vertiv dostarczył infrastrukturę zasilania i chłodzenia. To właśnie ten obiekt uniwersytet chce rozbudować na potrzeby aplikacji HPC.

 

„Musieliśmy również zintegrować nowe elementy technologiczne, które pomogą sprostać rosnącym wymaganiom obliczeń o wysokiej wydajności, zapewniając jednocześnie doskonałą elastyczność operacyjną. Wymagania te zostały w pełni spełnione przez Vertiv, co pozwoliło nam utrzymać koszty energii pod kontrolą w celu efektywnego zarządzania naszym nowym centrum danych”. – podkreślił Maurizio Davini, CTO na uniwersytecie w Pizie we Włoszech.

Vertiv dostarczy mieszankę rozwiązań w zakresie zasilania, chłodzenia, szaf, sieci i usług, w tym cztery rozwiązania Vertiv DCC do zamykania korytarzy. Po stronie chłodzenia znajdzie się dwadzieścia rzędowych jednostek chłodzących Vertiv Liebert CRV i dwa podłogowe systemy chłodzenia Liebert PDX-PI z bezpośrednim rozprężaniem i sprężarkami o zmiennej prędkości, a także trzy jednostki chłodzenia cieczą Liebert XDU, które kontrolują temperaturę i przepływ czynnika chłodniczego do serwerów w aplikacji typu „direct-to-chip”. Umożliwiło to wcześniej chłodzonym powietrzem centrom danych połączenie chłodzenia powietrzem i cieczą.

Po stronie zasilania Vertiv dostarcza dwa systemy UPS Vertiv Liebert APM 500 kVA i akumulatory VRLA, osiem jednostek rozdzielczych Liebert RXA, rozwiązanie prefabrykowane Power Module 400 kW, 76 przełączanych modułów PDU Geist i 38 szaf VR.

Uniwersytet w Pizie został założony w 1343 roku i jest jednym z najstarszych i najbardziej prestiżowych uniwersytetów we Włoszech.

Uniwersytet jest częścią trzech projektów EuroHPC JU:

  • Textarossa, który pracuje nad technologiami ekstremalnej skali i akceleratorami dla aplikacji superkomputerowych; EuroHPC hw/Sw dla projektu Exascale;
  • Admire, adaptacyjny wielowarstwowy inteligentny menedżer danych dla Exascale;
  • EUPEX, europejski pilot dla exascale.

 

„HP Amplify Partner Conference 2024 doskonale pokazuje, jak ważny jest dla nas kanał partnerski” – podkreślił Paweł Miszkiewicz, Dyrektor Kanału Partnerskiego HP Inc Polska