Warsaw Data Hub – nowoczesne data center Orange zostanie oddane do użytku już jesienią 2021 roku, nowe centrum przetwarzania danych powstaje w granicach aglomeracji warszawskiej.

Warsaw Data Hub – nowoczesne data center Orange ma być gotowe do użytku jesienią 2021 roku, podała spółka. To efekt podpisanej w sierpniu tego roku umowy z generalnym wykonawcą – firmą Warbud. Nowe centrum przetwarzania danych powstaje w granicach aglomeracji warszawskiej – blisko najważniejszego węzła biznesowego i logistycznego w Polsce.

 

„Zapotrzebowanie rynkowe na nowoczesne data centers stale rośnie. Naszym zdaniem ten trend będzie się utrzymywał, zwłaszcza w kontekście przyspieszonej cyfryzacji wielu dziedzin biznesu i radykalnego wzrostu transferu danych w sieci, któremu sprzyja także wprowadzanie standardu 5G. Warsaw Data Hub to kolejne, już czwarte centrum przetwarzania danych Orange w Polsce. Powstaje tu 1 600 m2 bezpiecznej i nowoczesnej przestrzeni dla naszych klientów biznesowych, ale też dla najistotniejszych systemów telekomunikacyjnych i informatycznych samego Orange. Pozwoli to znacząco wzbogacić naszą ofertę kolokacyjną, usług sieciowych i chmurowych. Rozbudowując nasz potencjał, pamiętamy o środowisku. Centrum w Łazach będzie m. in. wyposażone w instalację fotowoltaiczną o mocy 0,5 MW” – powiedział prezes Orange Polska Julien Ducarroz, cytowany w komunikacie.

 

Będzie jednym z najnowocześniejszych obiektów tego typu w Polsce pod względem zastosowanych technologii, standardów bezpieczeństwa i rozwiązań proekologicznych, jak np. stacje ładowania samochodów elektrycznych. Projekt i budowa Warsaw Data Hub będzie podlegała certyfikacji zgodnie z normą EN 50600 klasa 3, podkreślono.

 

„Warsaw Data Hub stanie się kluczowym dla regionu i jednym ze strategicznych obiektów Orange Polska. Wyposażony zostanie w najnowocześniejsze systemy bezpieczeństwa fizycznego, przeciwpożarowego i technicznego. Zasilany będzie z dwóch niezależnych przyłączy energetycznych. Każda z komór posiadać będzie własny agregat z zapasem paliwa, pozwalającym na 72h nieprzerwanej pracy. Każda z komór stanowić będzie niezależny 'byt’ technologiczny, z własnymi systemami: zasilania energetycznego, wentylacji i klimatyzacji precyzyjnej”

 

https://itreseller.pl/itrnewibm-odnotowuje-dwucyfrowy-wzrost-przychodow-z-chmury-firma-twierdzi-ze-jej-klienci-odraczaja-niektore-projekty/