Wpływ koronawirusa na rynek pracy w USA już teraz wyraźnie dostrzegalny. W Google hasła związane z zasiłkami dla osób bezrobotnych wzrosły o ponad piętnastokrotnie.
Wyszukiwania w Google dotyczące zasiłków dla bezrobotnych w Stanach Zjednoczonych wzrosły po rozpoczęciu epidemii koronawirusa. Dane zebrane przez Learnbonds.com wskazują, że od 31 marca ubiegłego roku do 27 marca 2020 r. liczba wyszukiwań wzrosła o co najmniej 1566%.
Zauważalny wzrost wyszukiwań rozpoczął się w drugim tygodniu marca, kiedy efekty epidemii zaczęły być odczuwalne w Stanach Zjednoczonych. Pomiędzy 8 marca, a 14 marca wyszukiwanie haseł związanych z zasiłkami dla bezrobotnych miało jeden z najwyższych wyników popularności w USA w wyszukiwarce Google. W następnym tygodniu, od 15 marca do 21 marca, liczba wyszukiwań zwiększyła się, aby osiągnąć 85 wskaźnik popularności 85. Od 22 marca odnotowano znaczny wzrost liczby wyszukiwań, ze wskaźnikiem popularności wynoszącym 100, co stanowi wzrost o 1566% w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku. Przed marcowym wzrostem tygodniowy wskaźnik popularności zasiłków dla bezrobotnych wynosił około 7. W przypadku wyszukiwań w Google wartość 100 jest najwyższą dostępną.
Gwałtowny wzrost liczby wyszukiwań nastąpił w czasie, gdy departament pracy ogłosił 26 marca, że liczba zgłoszeń osób bezrobotnych ubiegających się o zasiłek dla bezrobotnych wzrosła o ponad 3 miliony w porównaniu z 281 000 z poprzedniego tygodnia. Jest to najwyższy wynik odnotowany przez departament od ponad trzech dekad. Dane te dają wgląd w długoterminowe działanie koronawirusa, tam gdzie choroba zagraża najsilniej – w gospodarce. Dane dalej wskazują stany, z których pochodzą wyszukiwania. W badanym okresie większość zapytań pochodziła z New Jersey. Liczba wyszukiwań miała maksymalną popularność wynoszącą 100. Nowy Jork, który jest epicentrum koronawirusa w Stanach Zjednoczonych, zajmuje drugie miejsce pod względem liczby wyszukiwań związanych z zasiłkami dla bezrobotnych. Wskaźnik wyszukiwań wzrósł do 93.
Wraz z rosnącymi zwolnieniami z pracy najbardziej ucierpiał przemysł usługowy. Znacznie ucierpiały również usługi zakwaterowania i wyżywienia, pomoc społeczna, sztuka, rozrywka i rekreacja, transport i magazynowanie oraz przemysł wytwórczy. Większość firm wysłała swoich pracowników do domu.
https://itreseller.pl/itrnewaction-po-doswiadczeniach-zwiazanych-z-przeprowadzeniem-sanacji-dystrybutor-nauczyl-sie-jak-radzic-sobie-w-kryzysie-i-jest-gotowy-do-splaty-wierzycieli-wedlug-zalozen-ukladu-ocenia-slawomir-harazin/