Zamiast Office 365, od 21 kwietnia dostaniemy Microsoft 365. Co przyniesie nowy pakiet? Omawiamy główne nowości w oprogramowaniu biurowym Microsoftu.

Microsoft ogłosił rewolucję w swoim oprogramowaniu biurowym. Dotychczasowy pakiet biurowy Office w wydaniu subskrypcyjnym – Office 365, zostanie zastąpiony przez usługę Microsoft 365. 

 

Microsoft 365 pojawi się już 21 kwietnia, zastępując tym samym Office 365. Microsoft chwali się przede wszystkim możliwościami pakietu zwiększonymi dzięki obsłudze AI. Sztuczna inteligencja pomaga w kilku, czasem dość nieoczywistych elementach funkcjonowania oprogramowania giganta z Redmond.

 

 

Użytkownicy Office 365 nie odczują poważnych różnic pod względem sposoby pracy z pakietem. Zauważą za to kilka nowych funkcji, które powinny usprawnić ich pracę, a także nowe aplikacje w ramach pakietu. Jedną z najbardziej wyrazistych nowości jest Microsoft Editor czyli dostępny w Wordzie i Outlooku, oraz, jako plugin, w Edge i Chrome, program wykorzystujący AI do poprawy pisanej treści. Nic nowego? Niezupełnie. Otóż Microsoft Editor sprawdza nie tylko poprawność słownictwa, ale też gramatykę i stylistykę wypowiedzi. Patrząc po sposobie komunikowania się wielu użytkowników w mediach społecznościowych, AI Microsoftu będzie miała sporo pracy.

 

 

Zmiany zajdą także w PowerPoint. Po raz pierwszy program nie tylko umożliwi stworzenie prezentacji, ale też (niestety, tylko w języku angielskim) wysłucha tego jak prezentację prowadzimy i zasugeruje zmiany w sposobie mówienia – tempie, intonacji, etc. Poza tym Microsoft postarał się o wizualne uatrakcyjnienie prezentacji. Teraz w PowerPoint znajdziemy ponad 8000 zdjęć i obrazów oraz 175 zapętlonych filmów z Getty Images, które można wykorzystać. Dodano też nowe fonty i ikony.

 

Zmiany w Excelu nie od razu zobaczą użytkownicy w Europie, jako że najpierw będą dostępne jedynie w USA. Nowa funkcja Money in Excel, ułatwia zarządzenie wydatkami. Jeśli komuś wystarczy odwagi by to zrobić, można podłączyć Excela do konta bankowego i karty kredytowej, co pozwoli na importowanie danych i przetwarzanie ich tak, aby zoptymalizować wydatki. Druga nowość w Excelu to zmiany w typach danych i szablonów, umożliwiające zautomatyzowaną analizę.

 

 

Outlook ma pomóc w rozdzieleniu spraw prywatnych i zawodowych, za pomocą inteligentnego kalendarza. Do tego, jeśli korzystamy z telefonu na Androidzie, Outlook może przeczytać nam na głos znajdujące się w skrzynce pocztowej maile.

 

Microsoft 365 to więcej niż „wielka trójka” oprogramowania biurowego. Reszta pakietu, też przejdzie zmiany. Meet Now to nowa funkcja dla Skype. Dzięki niej wykonanie połączenia to zaledwie trzy kliknięcia, bez specjalnego logowania i pobierania plików. Microsoft Teams stanie się natomiast szeroko dostępnym komunikatorem – nie tylko firmowym, ale też prywatnym. Wzbogacono go o funkcje typowe dla aplikacji prywatnych jak np. lista zakupów.

 

Wraz z Microsoft 365 debiutuje program Microsoft Family Safety – prawdziwy czarny sen nastolatków i istne marzenie nadopiekuńczych rodziców. Oprogramowanie służy do „dbania o bezpieczeństwo” członków rodziny poprzez monitorowanie ich aktywności w sieci, przemieszczania się czy sprawdzanie czasu spędzanego przed konsolą Xbox lub telefonu z Androidem. Całość będzie generowana w postaci przejrzystych raportów.

 

 

Wysokość abonamentu, pomimo wzrostu atrakcyjności samego oprogramowania, nie wzrośnie – pozostając na tym samym poziomie co w Office 365.

 

https://itreseller.pl/itrnewaction-po-doswiadczeniach-zwiazanych-z-przeprowadzeniem-sanacji-dystrybutor-nauczyl-sie-jak-radzic-sobie-w-kryzysie-i-jest-gotowy-do-splaty-wierzycieli-wedlug-zalozen-ukladu-ocenia-slawomir-harazin/