Znamy program II Edycji European VR Congress – dowiedz się jak technologia przyszłości zmieni cały nasz świat.
23 maja Warszawa stanie się europejską stolicą wirtualnej rzeczywistości. Podczas dwudniowej konferencji w Centrum Nauki Kopernik uczestnicy dowiedzą się jak technologia przyszłości zmieni świat architektury, medycyny, turystyki i biznesu.
Unity Technologies to firma, której narzędzia umożliwiają programistom publikowanie ich projektów na wielu różnych platformach sprzętowych, a silnik Unity jest dziś standardem dla doświadczeń VR i AR. W ciągu ostatnich kilku lat firma inwestuje w rozwój Wirtualnej, Rozszerzonej i Mieszanej Rzeczywistości, o czym opowie uczestnikom Joe Robins. Podzieli się on z uczestnikami praktycznymi poradami, przydatnymi dla programistów działających w branży VR / AR. Opowie także o nowych, ekscytujących projektach, które dadzą nam jeszcze lepszy dostęp do wirtualnego świata.
Jak i po co badać produkcję wideo 360? Dlaczego twórcy filmowcy i studia produkcyjne powinny korzystać z takich narzędzi? Ile można zaoszczędzić czasu i finansów dzięki takiej analityce? Miedzy innymi na te pytania będą starać się odpowiedzieć prelegenci w kolejnej części konferencji, poświęconej analityce VR. Wśród nich Artur Kurasiński – przedsiębiorca skupiony na wspieraniu i inwestowaniu w projekty technologiczne, mentor, bloger oraz aktywny komentator branżowy.
Technologia VR ma ogromny potencjał w wywoływaniu emocji i empatii u użytkownika. Jak wykorzystać ten fenomen aby pomagać innym? Na to pytanie odpowie podczas prelekcji aktywistka w Stowarzyszeniu Otwarte Klatki Karolina Sarek. Przedstawi badania nad skutecznością VR w wywoływaniu emocji, empatii i zmianie zachowania, a także pokaże jak można w czasie rzeczywistym zbadać reakcję emocjonalne uczestników, którzy doświadczają w VR rzeczywistości fermy przemysłowej.
Prelegenci kongresu to eksperci, praktycy i wizjonerzy technologii. Podczas konferencji opowiedzą zebranym o wykorzystaniu technologii VR i AR w medycynie, architekturze, turystyce i biznesie. Zaprezentują konkretne przykłady wykorzystania narzędzi VR w praktyce oraz opowiedzą o badaniach i projektach, w których uczestniczą.
Równolegle do części teoretycznej odbywać się będzie expo, gdzie będzie można doświadczyć, co oznacza zanurzenie w wirtualną rzeczywistość i na co stać dziś producentów tej branży. Tegoroczny Kongres będzie również wzbogacony o liczne nowości, m.in.: warsztaty z praktycznego wykorzystania VR i Startup Zone.
Kongres odbędzie się 23 i 24 maja we wnętrzach centrum konferencyjnego Centrum Nauki Kopernik. Przedsięwzięcie organizują Konferencje Agora, opierając się na doświadczeniach koncernu medialnego Agora S.A. Więcej informacji na temat majowej edycji kongresu znaleźć można na stronie internetowej wydarzenia: www.vrcongress.pl oraz na Facebooku: FB/EuropeanVRCongress.