Panasonic ponownie rewolucjonizuje produkty do rejestrowania obrazu i dźwięku. Dzięki mikrofonom Sennheiser, rozwiązanie przeznaczone do kamer Panasonic PTZ, umożliwia śledzenie obrazu na podstawie głosu.

Panasonic ponownie rewolucjonizuje produkty do rejestrowania obrazu i dźwięku. Firma wprowadza rozwiązanie przeznaczone do kamer Panasonic PTZ, które umożliwia śledzenie obrazu na podstawie głosu. Dzięki mikrofonom marki Sennheiser kamery PTZ mogą automatycznie kierować ostrość na poszczególnych mówców. Płynne, zautomatyzowane ruchy kamery sprawiają, że jest to idealne rozwiązanie do konferencji internetowych, kursów szkoleniowych lub wykładów. Sprawdza się na przykład podczas pytań z sali czy gdy głos zabiera kolejny prelegent.

 

Rozwiązanie wykorzystuje kamery PTZ firmy Panasonic oraz mikrofony TeamConnect Ceiling 2 marki Sennheiser. Są one zarządzane centralnie przez sieć za pomocą kontrolera. Firma Panasonic używa już tej technologii w swoim europejskim centrum rozwiązań biznesowych (ang. Business Solution Centre, BSC). Wspomaga ona funkcjonowanie systemu sterowania multimediami Crestron, jednak może być stosowane również z innymi podobnymi systemami.

 

Funkcje inteligentnego śledzenia ruchu i dźwięku uzupełniają się

Śledzenie na podstawie dźwięku oferuje szereg możliwości i może być wykorzystywane wspólnie z funkcją automatycznego śledzenia ruchu i opcjonalnym oprogramowaniem do śledzenia twarzy firmy Panasonic (AW-SF100 / AW-SF200). Przykładowo podczas konferencji kamera PTZ może rejestrować przemówienie głównego prelegenta z pomocą funkcji automatycznego śledzenia ruchu, a druga kamera może utrwalać innych uczestników zabierających głos dzięki funkcji śledzenia na podstawie dźwięku. Użytkownik może indywidualnie dopasowywać ustawienia oraz zapisywać je jako domyślne. Można choćby nadać priorytet konkretnym osobom, aby uniknąć kierowania obiektywu na rozmowy toczące się wśród uczestników. Z harmonogramem rejestrowania dźwięku i obrazu powiązać można również mikrofony wpinane, nadając im odpowiedni priorytet. Istnieje również możliwość ustawienia nieznacznego opóźnienia kamery PTZ, aby kierować obiektyw wyłącznie na źródło stałego dźwięku.

 

Więcej czasu na to, co najważniejsze

Nowe rozwiązanie do rejestrowania dźwięku i obrazu wykorzystujące komponenty firm Panasonic i Sennheiser bardzo ułatwia pracę prelegentów. Nie potrzebują oni już wiedzy technicznej ani operatora kamery czy technika na miejscu. Prelegenci mogą skupić się wyłącznie na treści wystąpienia, a przemówienia są rejestrowane w sposób automatyczny.

 

Oszczędność zasobów i bezpieczeństwo inwestycji

Z rozwiązania mogą korzystać przedsiębiorstwa, które używają już kamer PTZ firmy Panasonic i mikrofonów lub sterowników multimedialnych marki Sennheiser. W zależności od wielkości i przeznaczenia pomieszczeń łączyć można różne kamery i mikrofony. Mikrofon TCC2 marki Sennheiser obejmuje zasięgiem pomieszczenia o powierzchni 60 m2. W większych przestrzeniach wykorzystuje się kilka mikrofonów.

 

„Na rynku istnieje ogromne zapotrzebowanie na wysokiej jakości zautomatyzowane rozwiązania do rejestrowania dźwięku i obrazu. Podczas spotkań z pracownikami czy w trakcie konferencji prasowych członkowie zarządów czy politycy muszą obecnie korzystać z technologii online. Szkoły i uczelnie wyższe nauczają natomiast w trybie zdalnym- mówi Guilhem Krier, Head of New Business and Market Development w Panasonic Business. Sterowanie kamerami PTZ na podstawie dźwięku zwiększa stopień automatyzacji i poprawia komfort obsługi. Oba te aspekty mają ogromne zalety.”

 

Firmy i organizacje przeznaczają coraz więcej pomieszczeń na konferencje online, wyjaśnia Marco Schulz, Manager Sales Engineering w Panasonic Business. Korzyści wynikające z rejestrowania dźwięku i obrazu w wysokiej jakości wpłyną także na nasze życie w przyszłości. Eksperci opracowują nowe hybrydowe rozwiązania na potrzeby trwałego przejścia z konferencji fizycznych na spotkania w sieci.

 

 

https://itreseller.pl/itrnewcoraz-wieksza-efektywnosc-biznes-sie-rozwija-a-konkurencja-rosnie-czyli-jak-wyglada-sytuacja-na-rynku-dystrybucji-it-zdaniem-jednych-z-najwazniejszych-graczy-w-tym-sektorze-w-polsce/