ESET wprowadza nowe wersje produktów dla firm
ESET, światowy lider w dziedzinie cyberbezpieczeństwa IT z siedzibą w Unii Europejskiej, wprowadza nowe wersje swoich produktów biznesowych. Ulepszono rozwiązania do ochrony stacji roboczych, rozwinięto dotychczasowe narzędzie EDR, dostępne teraz również w wersji chmurowej, a także rozwinięto funkcjonalność sandboxingu w chmurze. Wszystko to, by w coraz powszechniejszej erze pracy zdalnej, zapewnić firmom jeszcze skuteczniejszą ochronę przed cyberzagrożeniami i atakami z zewnątrz, zarówno dla małych, jak i dużych organizacji.
Od ponad 30 lat ESET intensywnie inwestuje w technologie, które zapobiegają cyberatakom, chroniąc stacje robocze, serwery, urządzenia mobilne, a także sieci firmowe przez znanymi, jak i nieznanymi zagrożeniami. Wszystko to realizuje w sposób niewidoczny dla pracownika, dbając przy tym o niemal niezmienioną wydajność zabezpieczanych urządzeń.
– Żadna nowoczesna firma, duża czy mała, nie przetrwa bez skutecznej reakcji na naruszenia jej bezpieczeństwa IT. Naszym celem jest zapewnienie stosownej ochrony, niezbędnej do płynnej i bezpiecznej pracy. Dzięki zastosowaniu skutecznych technologii do zapobiegania, wykrywania i reagowania na zagrożenia, dostarczanych w ramach naszych pakietów ESET PROTECT, firmy mogą korzystać z wielowarstwowej i skutecznej ochrony. Najlepszej jaką może im zaoferować branża cyberbezpieczeństwa – mówi Pavol Balaj, dyrektor rynku enterprise, ESET
XDR od ESET – także w chmurze – ESET Inspect Cloud
ESET Inspect Cloud to chmurowa iteracja rozbudowanego narzędzia EDR, które dzięki zastosowanym technologiom ewoluowało w narzędzie XDR (Extended Detection and Response). Rozwiązanie pozwala na zaawansowane wykrywanie zagrożeń i reagowanie na incydenty, dając wgląd w stan bezpieczeństwa chronionej sieci i nie tylko.
Pakiety ESET PROTECT od nowa
Pakiety ESET PROTECT zostały udoskonalone, a głównym celem wprowadzonych zmian jest wsparcie administratorów IT w lepszym zarządzaniu cyberbezpieczeństwem sieci firmowych. Zmiany wprowadzone zostały w kilku obszarach.
Po pierwsze, mechanizm automatycznej aktualizacji sprawia, że wszystkie wdrożone rozwiązania ESET dla stacji roboczych mają pozostawać zawsze aktualne. Ma to na celu podniesienie poziomu ochrony (lepszą odpowiedź na zagrożenia) oraz odciążyć administratorów IT z obowiązku weryfikacji aktualizacji zabezpieczeń. Po drugie, integracja narzędzia ESET Inspect Cloud z pakietami ESET PROTECT zapewnia znacznie płynniejsze działanie zabezpieczeń, bardziej przejrzysty widok konsoli. Ponadto udoskonalono sandboxing w chmurze ESET LiveGuard Advanced (analizuje podejrzane pliki pod kątem infekcji nowymi typami zagrożeń).
Aby administratorzy mogli skuteczniej chronić firmy w erze pracy zdalnej, do rozwiązań do ochrony stacji roboczych, w ramach pakietów ESET PROTECT, dodano moduł ochrony przed atakami Brute-Force. Moduł ten działa w oparciu o dane reputacyjne, gromadzone w chmurze ESET oraz korzysta z funkcji odgadywania haseł i systemem pułapek, tzw. „honeypotów”, wyłapujących zagrożenia aktywne w sieci. Wszystko to w celu lepszej ochrony i blokowania nawracających prób ataków i infiltracji organizacji z zewnątrz.
Uwadze inżynierów ESET nie umknęła rosnąca popularność architektury procesorów ARM64, która wkrótce może zagościć na dobre w wielu firmach (m.in. z uwagi na możliwość wykorzystywania wyświetlaczy o wysokiej rozdzielczości, realistycznych gier 3D czy funkcji rozpoznawania głosu). Skłoniło to firmę ESET do udostępnienia kompilacji swoich rozwiązań dla stacji roboczych ESET Endpoint Security i ESET Endpoint Antivirus, wspierających komputery wykorzystujące procesory w architekturze właśnie ARM64.
Ponadto nowa funkcja konsoli zarządzającej dla pakietów ESET PROTECT pozwala na kontrolowanie i zarządzanie dostępem pracowników do stron internetowych za pośrednictwem firmowych urządzeń mobilnych z systemem Android. Pomaga w tym wbudowana kategoryzacja oraz zaawansowane reguły i opcja czarnych i białych list, a także ostrzeżenia, wyświetlane w przypadku próby wejścia na strony internetowe zawierające szkodliwą zawartość.
Ochrona stacji roboczych także z systemem MacOS
ESET udostępnił również nową wersję programu ESET Endpoint Antivirus dla stacji roboczych Mac, zbudowaną w oparciu o architekturę mikrousług. Zastąpiła ona poprzednie rozwiązanie oparte o architekturę monolityczną. W efekcie program lepiej wykorzystuje wielowątkowość, dzięki czemu działa szybciej i stabilniej (w razie problemu z danym modułem, może on samodzielnie uruchomić się ponownie, a nie wymuszać restart całej aplikacji). Program zyskał również lepszą izolację w systemie, za sprawą możliwości działania z nieuprzywilejowanymi prawami użytkownika. ESET Endpoint Antivirus jest kompatybilny z urządzeniami Apple M1 za pośrednictwem Rosetta 2.
Jako firma skoncentrowana na technologii, zawsze działamy kierując się faktami i stawiając sobie kwestię bezpieczeństwa jako priorytet. Firma od wielu lat rozwija systemy analizy zagrożeń w skali globalnej, wykorzystując do tego uczenie maszynowe oraz rosnącą moc obliczeniową swoich systemów w chmurze.
– Dzięki nieustannemu rozwijaniu naszego portfolio produktowego stworzyliśmy bogate środowisko diagnostyczne, które zapobiega przedostawaniu się złośliwego kodu do sieci firmowych. Po zidentyfikowaniu zagrożenia nasze rozwiązania i technologie reagują, by wyeliminować dane zagrożenie oraz (na bazie uzyskanych informacji) przygotowywać wszystkich naszych klientów z najdalszych zakątków globu, do wykrytego ataku – mówi Pavol Balaj z ESET.
https://itreseller.pl/exclusive-networks-podsumowalo-rok-2021-wyrazny-wzrost-sprzedazy/